...

Dlaczego warto zainwestować w Condohotel?

Powodów, dla których warto rozważyć taką formę inwestycji jest kilka. Condohotele to najczęściej wysokiej klasy skategoryzowane hotele, które oferują pełny zakres usług hotelowych z bogatą infrastrukturą. Jednak własność hotelu nie jest skupiona w jednych rękach, a jest rozproszona pomiędzy indywidualnych nabywców apartamentów, którzy czerpią następnie stały coroczny 6-8% zysk z ich wynajmu przez operatora. Atrakcyjność tego produktu polega przede wszystkim na tym, że łączy w sobie finansowe narzędzie inwestycyjne, własność nieruchomości i możliwość spędzenia wolnego czasu w wybranej lokalizacji, przy praktycznie zerowej własnej aktywności, która sprowadza się jedynie do wystawiania faktur za pobierany czynsz i opłacenia raz w roku podatku od nieruchomości oraz ubezpieczenia lokalu.

Rosnący rynek i wzrost wartości nieruchomości

Można przyjąć, że to biznes z pogranicza rynku nieruchomości i finansów w powiązaniu z branżą turystyczną. Ponieważ głównym elementów tej inwestycji jest nieruchomość, którą mamy na własność (z wydzieloną odrębną księgą wieczystość) i ona stanowi punkt ciężkości – już na starcie taka inwestycja ma przewagę nad biznesem opartym wyłącznie o rynek kapitałowy (akcje, obligacje, fundusze), który podlega znacznym fluktuacjom i jest obarczony dużym ryzykiem. Projekty condohotelowe z satysfakcjonującą stopą zwrotu, o dobrej lokalizacji, będące w rękach nieprzypadkowych operatorów o ustalonej renomie i doświadczeniu w zarządzaniu takimi obiektami i dodatkowo przy rosnącym rynku turystycznym są po prostu mocno opłacalne. Polski rynek turystyczny osiągnął dopiero połowę nasycenia w porównaniu do krajów Europy zachodniej.

Lokalizacja inwestycji

Musimy też pamiętać, że wartość dobrze zlokalizowanych nieruchomości, oprócz dobrego zarządzania rośnie również z powodu coraz mniejszej wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Na dzień dzisiejszy to jedna z lepszych alternatyw inwestycyjnych.

Zamów ofertę dopasowaną do twoich własnych potrzeb

Przed podjęciem poważnej inwestycji biznesowej warto zacząć od określenia swoich gustów, potrzeb i możliwości. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego i skorzystania z darmowej indywidualnie dobranej oferty opracowanej przez naszych specjalistów.

Przejdź do formularza

Powiązane artykuły

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.