Dlaczego warto zainwestować w Condohotel?

Powodów, dla których warto rozważyć taką formę inwestycji jest kilka. Condohotele to najczęściej wysokiej klasy skategoryzowane hotele, które oferują pełny zakres usług hotelowych z bogatą infrastrukturą. Jednak własność hotelu nie jest skupiona w jednych rękach, a jest rozproszona pomiędzy indywidualnych nabywców apartamentów, którzy czerpią następnie stały coroczny 6-8% zysk z ich wynajmu przez operatora. Atrakcyjność tego produktu polega przede wszystkim na tym, że łączy w sobie finansowe narzędzie inwestycyjne, własność nieruchomości i możliwość spędzenia wolnego czasu w wybranej lokalizacji, przy praktycznie zerowej własnej aktywności, która sprowadza się jedynie do wystawiania faktur za pobierany czynsz i opłacenia raz w roku podatku od nieruchomości oraz ubezpieczenia lokalu.

Rosnący rynek i wzrost wartości nieruchomości

Można przyjąć, że to biznes z pogranicza rynku nieruchomości i finansów w powiązaniu z branżą turystyczną. Ponieważ głównym elementów tej inwestycji jest nieruchomość, którą mamy na własność (z wydzieloną odrębną księgą wieczystość) i ona stanowi punkt ciężkości – już na starcie taka inwestycja ma przewagę nad biznesem opartym wyłącznie o rynek kapitałowy (akcje, obligacje, fundusze), który podlega znacznym fluktuacjom i jest obarczony dużym ryzykiem. Projekty condohotelowe z satysfakcjonującą stopą zwrotu, o dobrej lokalizacji, będące w rękach nieprzypadkowych operatorów o ustalonej renomie i doświadczeniu w zarządzaniu takimi obiektami i dodatkowo przy rosnącym rynku turystycznym są po prostu mocno opłacalne. Polski rynek turystyczny osiągnął dopiero połowę nasycenia w porównaniu do krajów Europy zachodniej.

Lokalizacja inwestycji

Musimy też pamiętać, że wartość dobrze zlokalizowanych nieruchomości, oprócz dobrego zarządzania rośnie również z powodu coraz mniejszej wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Na dzień dzisiejszy to jedna z lepszych alternatyw inwestycyjnych.

Zamów ofertę dopasowaną do twoich własnych potrzeb

Przed podjęciem poważnej inwestycji biznesowej warto zacząć od określenia swoich gustów, potrzeb i możliwości. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego i skorzystania z darmowej indywidualnie dobranej oferty opracowanej przez naszych specjalistów.

Przejdź do formularza

Powiązane artykuły