Apartamenty inwestycyjne – czym dokładnie są?

Inwestycyjne apartamenty to inaczej mieszkania, które są umiejscowione w punktach turystycznych w kompleksach mieszkań przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. Są dedykowane osobom, które dysponują wystarczającą ilością gotówki, aby sfinansować zakup nieruchomości z własnych środków. Są one ulokowane w miejscach, w których znajduje się wiele atrakcji i dużo miejsc do zwiedzania. Przykładami takich lokacji w Polsce są np. Zakopane w górach, Trójmiasto nad morzem i Giżycko na Mazurach. W dzisiejszym wpisie przybliżymy, jakie są korzyści z lokali inwestycyjnych oraz czym dokładnie są.

Jak to wygląda?

apartamenty inwestycyjneKupując apartament inwestycyjny mamy dużą szansę na wysoki zwrot z inwestycji. Podpisuje się umowę z operatorem najmu, a więc inwestor nie musi martwić się o to, kto będzie obsługiwał klientów zainteresowanych najmem i dbał o porządek w lokalu. Inwestor może sobie również wybrać termin, w którym będzie chciał skorzystać z własnego lokalu na czas urlopu. Jednak w czasie szczytu sezonu i przeludnienia musi on liczyć się z tym, że może to znacznie zmniejszyć kwotę zwrotu z inwestycji. Dla zainteresowanych, którzy nie wiedzą jak zacząć swoją przygodę z produktami inwestycyjnymi krok po kroku, zamieszczamy linki do dwóch wpisów.

Jakie są korzyści?

W większości przypadków inwestycyjne apartamenty są sprzedawane jako już wykończone mieszkania, dlatego inwestor nie musi się martwić wnętrzem. Ponadto lokale są tworzone przez architekta wnętrz, co daje pewność, że mieszkanie wpasuje się w gust przyszłych najemców. Dodatkową zaletą dla inwestorów jest to, że mają oni możliwość powierzenia obsługi najmu firmie zarządzającej. Oznacza to, iż inwestor nie musi martwić się o marketing, czyli nabór klientów. Warto więc przemyśleć inwestycję w condohotel.

Czym właściwie jest condohotel?

Condo hotele są połączeniem condominium i luksusowego hotelu w miejscach turystycznych, co oznacza duży natłok ludzi, a co za tym idzie – duży zysk dla inwestorów kupujących apartament inwestycyjny. Wszystko w dużej mierze zależy od lokalizacji condo hotelu oraz od obsługi firmy marketingowej. Musimy liczyć się z tym, że jest to zysk raczej sezonowy. Kupując lokal w condo hotelu inwestujemy w miejsce, które będzie generować zyski, a przy okazji stanowić zakątek do spędzania urlopowych chwil. Warto też napomnieć, że w aktualnym czasie inwestycja w apartamenty mieszkalnie lub pod wynajem to świetna szansa, aby uchronić swoje pieniądze pod szalejącą inflacją i uzyskać wysoką stopę zwrotu. Więcej informacji o tym, dlaczego warto zainwestować w condohotel znajduje się na naszym blogu.

Inwestycja w apartamenty niesie za sobą wiele korzyści, jednak wiąże się też z pewnym ryzykiem. Podejmując decyzję trzeba odpowiednio przygotować strategię inwestycyjną oraz mądrze zaplanować całe przedsięwzięcie.

Powiązane artykuły